جستجو در سایت

Oppo تکنولوژی دوربین زیر صفحه نمایش را ابداع کرد


Oppo تکنولوژی دوربین زیر صفحه نمایش را ابداع کرد

یکی از جالب ترین نکاتی که باعث تمایز گوشی های هوشمند می شود، نحوه قرار گرفتن دوربین سلفی و برخورد با مشکل اشغال فضای صفحه نمایش توسط این دوربین است. در برخی گوشی ها مثل Oppo Reno یا OnePlus 7 Pro یک ماژول برای دوربین جلو طراحی شده، در بعضی دستگاه ها مثل سامسونگ Galaxy S10 یک سوراخ در صفحه نمایش قرار داده شده، و در گروهی دیگر مثل Huawei P30 از نمایشگر با ناچ استفاده شده است. اما بر اساس تکنولوژی جدید شرکت Oppo، دوربین سلفی می تواند در زیر صفحه نمایش قرار بگیرد.

کمپانی چینی Oppo به تازگی اعلام کرده که ترکیبی از دوربین – صفحه نمایش ابداع کرده که به دوربین جلوی گوشی اجازه می دهد تا از طریق نمایشگر، عکاسی و تصویربرداری کند. این تکنولوژی USC (Under-Screen Camera) نامیده می شود. به این ترتیب، صفحه نمایش یکپارچه بوده و تمام سطح جلوی گوشی را بدون هیچ شکاف و سوراخی پر می کند.

یکی از مزایای USC این است که ماژول دوربین می تواند از طریق نمایشگر نور بیشتری را برای ثبت تصاویر وارد سنسور کند. علاوه بر این، Oppo می گوید ویژگی تازه ای به نام "کنترل مناطق" در زمان کاربرد دوربین روی نمایشگر استفاده خواهد شد. هنوز کارکرد دقیق این ویژگی مشخص نیست، اما به نظر می رسد که پیکسل های صفحه نمایش در زمان کار با دوربین خاموش می شود.

طبق ادعای شرکت Oppo، این قابلیت علاوه بر گرفتن عکس های سلفی، می تواند برای باز کردن قفل صفحه از راه تشخیص چهره و برقراری تماس های ویدئویی هم مورد استفاده قرار گرفته و به یکی از ویژگی های اصلی گوشی ها تبدیل بشود. Oppo تا کنون اعلام نکرده که از این تکنولوژی در کدام گوشی موبایل خود رونمایی خواهد کرد و چه زمانی آن را در اختیار کاربران قرار خواهد داد.