جستجو در سایت

اشتراک وایرلس موزیک با نسخه جدید بلوتوث


اشتراک وایرلس موزیک با نسخه جدید بلوتوث

در CES 2020، گروه صنعتی Bluetooth SIG که مسئولیت تعریف استانداردهای جدید بلوتوث را به عهده دارد، تازه ترین نسخه بلوتوث را معرفی کرد. این گروه در اواخر سال جاری میلادی از Bluetooth LE Audio پشتیبانی خواهد کرد که مجموعه ای از ویژگی های تازه برای دستگاه های سازگار با بلوتوث است. ویژگی های جدید شامل کیفیت صوتی بالاتر، پشتیبانی از سمعک، پخش برای نفرات زیاد و هماهنگی بیشتر با ایربادهای وایرلس می شوند. اما برای دیدن این مشخصات در محصولات جدید باید مدتی صبر کرد.

نکته ای که بیشتر افراد را تحت تأثیر قرار خواهد داد، به کارگیری LC3 یا کدک ارتباطی با پیچیدگی کم است. LC3 علاوه بر کاهش مصرف انرژی، کیفیت صدا را هم افزایش خواهد داد. این گروه همچنین پشتیبانی رسمی از سمعک های بلوتوثی را نیز اعلام کرده است. و به نظر می رسد که در سال های آینده باید منتظر پشتیبانی Bluetooth از تلویزیون ها و دستگاه های دیگر هم باشیم.

ویژگی تازه Broadcast هم به تماشاگران حاضر در سالن سینما اجازه می دهد تا هدفون های بلوتوث خود را در زمان تماشای فیلم مورد استفاده قرار دهند. سایر آپدیت های بلوتوث کاربردی تر هستند. Bluetooth LE از صدای مولتی استریم پشتیبانی می کند. یعنی ایربادهای وایرلس به جای برقراری ارتباط با هم، قادر به دریافت سیگنال مستقل خود از طریق گوشی موبایل خواهند بود. به علاوه، مولتی استریم امکان اشتراک گذاری آسان صدای بلوتوث بین چندین کاربر را از یک منبع فراهم می کند.

گروه Bluetooth SIG اعلام کرده که نسخه جدید بلوتوث در نیمه اول سال 2020 میلادی در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. ولی به نظر می رسد برای دیدن این تکنولوژی در دستگاه های دیجیتال باید تا سال 2021 منتظر ماند.